יועצות ויועצים יקרים,

התחלנו את שנת הלימודים באוירה של אי שקט .
אלימות – אלימות – אלימות ! אנו נחשפים לסוגי אלימות ותוקפנות שונים וקשים.
התמונות הקשות "קופצות" אלינו במלוא עוצמתן ואכזריותן ומדירות שינה מעינינו.
מטרידה ביותר הוא העובדה, שילדים צעירים, נחשפים לתמונות זוועה שעלולות לגרום לנזקים נפשיים בטווח המיידי ולטווח הרחוק.
אל מול ההתמודדויות עם התופעות הללו, עומדים, בין היתר, צוותי החינוך והטיפול כשמטרתם היא לנסות ולשמור על שיגרה שפויה ולהקנות ערכים מוסריים . בו זמנית הם נדרשים להדריך ולהקנות כלים להתמודדות עם החרדות של תלמידים, אנשי צוות והורים.

אגודת היועצים החינוכיים מחזקת ידי היועצות והיועצים, אותם נמצא בכל המיגזרים בחברה שלנו- יהודים וערבים, דתיים חילוניים וחרדים, נוצרים מוסלמים ודרוזים, יועצים אשר מתמודדים עם המצב הבלתי נורמלי ועושים ככל שביכולתם לתרום לפעולות חינוכיות למען סבלנות וסובלנות ,אחווה ורעות, חיים משותפים אלו בצד אלו כבני אדם!
הסכם אופק חדש

הדיונים של הסתדרות המורים עם משרד החינוך ופקידי האוצר, על הסכמי " אופק חדש 2 " החלו. בתקופה הקרובה יתקיים דיון גם על תנאי העבודה של היועצים והפיתוח המקצועי שלהם. יש לקחת בחשבון שזה תהליך ממושך וסבוך.
ניידע אתכם בהתפתחויות.

ההתמודדות החינוכית / טיפולית בתחום המיניות אינה יורדת מסדר היום הציבורי והחינוכי.

מהם מאפייני התנהגות מינית בריאה בגיל הגן? ומהם הסימנים להתעניינות מינית חריגה? האם זה נכון שילד שמראה התנהגות מינית חריגה סובל בהכרח מהתעללות מינית? למענה לשאלות אלה ואחרות, מוזמנים לקרוא כתבה של מאיה שפילמן-דרור, פסיכותרפיסטית ומומחית לגיל הרך, בוואלה לקריאה לחצו כאן>פעילות מעניינת וחשובה של יועצת חינוכית מהמיגזר הערבי, חנאן אבלאסי, פסיכותרפיסטית, המקדישה עצמה לפעילות למען השלום : "משלום פנימי לשלום חיצוני דרך החינוך". לפרטים נוספים: h_ablasi@yahoo.com
פרסומים בתשלום, על אחריות המפרסם:
ת.ד. 382 גבעתיים 53103 טל: 7654240-09 E mail: aguda.yoatzim@gmail.com
כתובת האתר: aguda-yoatzim.org.il/
להצטרפות לרשימת התפוצה להסרה מרשימת התפוצה