יועצות ויועצים יקרים,

בפתחה של שנת תשע"ז, הנהלת אגודת היועצים החינוכיים מאחלת לכם שנה של צמיחה והתפתחות, שנה של דיאלוג אמיתי, הקשבה והבנה הדדית. שנה בה נצליח במאבקנו לשיפור תנאי העסקה של היועצים כדי שיוכלו לתפקד בתנאים הוגנים המכבדים את המקצוע.
פשוט שתהיה לכולנו שנה מבורכת.

לאחר שנים רבות של פעילות באגודת היועצים שעיקרה היה פיתוח מקצועי ואקדמי למען שיפור מעמד היועצים, הוחלט כי הגיע הזמן ללכת שלב אחד קדימה ,לאור חוסר נחת של היועצים ממבנה שכרם ואי עדכונו בהסכמי השכר החדשים ,קושי הנובע מתנאי העסקתם ודורש שינוי משמעותי.

חשוב שנפעל יחדיו לטובת שיפור שכרנו ומעמדנו כאחד.

לאור האמור לעיל, אנו מבקשים לשתף אתכם במהלכים האחרונים במו"מ שלנו עם הסתדרות המורים ואירגון המורים.

לאורך השנה, פעלה הנהלת האגודה בשיתוף הסתדרות המורים, תוך התייעצות עם הלשכה המשפטית והכלכלית של ההסתדרות, במטרה להגיש מסמך תביעות ברור ומדויק במו"מ עם משרד החינוך והאוצר על סמך המלצות דו"ח מבקר המדינה (מאי 2014).
הסתדרות המורים נחושה לדון ולקדם את תביעותינו במהלך הדיונים על הסכמי "אופק חדש 2". יצויין, שמינינו נציגה מטעמנו, המקיימת קשר קבוע עם הסתדרות המורים.
אנחנו עם היד על הדופק.

הדיונים בענייננו יתחילו מיד לאחר החגים. להלן המסמך לעיונכם.
מפגש עם אירגון המורים:

במהלך חופשת הקיץ היתה התעוררות רבה בקרב קבוצות של יועצות, באזורים שונים בארץ, שנחשפו לדו"ח המבקר המדגיש את הפער בין הצורך הגובר בקבלת שרותי ייעוץ במערכת החינוך, לבין מבנה העסקה שלהן. ציבור גדול (מעל 2000 יועצות) חתם על עצומה הדורשת התייחסות רצינית לשיפור תנאי העסקה של היועצים החינוכיים.

התקיימה פגישה עם רן ארז יו"ר אירגון המורים והנהלת האגודה ונציגות של היועצות. מטרת הפגישה היתה להציג את עמדתנו ולגייס את האירגון להציג את דרישותינו בפני מנכ"לית המשרד. להלן מסמך הדרישות למר ארז.

מפגש עם הנהלת שפ"י

הנהלת האגודה ונציגות של היועצות קיימה פגישה עם הנהלת שפ"י במטרה לשיתוף פעולה לקראת הדיון שיתקיים עם מנכ"לית המשרד.
שינוי בשיטת התשלום לדמי חברות לאגודה
התשלום לאגודה יתבצע כל שנה בראשית השנה ויסתיים בסוף השנה. באופן כזה כל אחד יזכור את מועד סיום שנת החברות שלו ויחדש ללא צורך בתזכורת. זאת כנהוג בכל אגודה או חברה עסקית
הנהלת האגודה שינתה פניה:
גב' עמליה הדרי תמשיך לעמוד בראש האגודה עד תום הליכי המו"מ על תביעותינו.
גב' יפה שפילמן ביקשה לסיים תפקידה כסגנית יו"ר האגודה. גב' הניה פישמן מונתה לסגנית.
להנהלה הצטרפו חברות חדשות הפעילות בייעוץ במערכת. ברוכות המצטרפות .אנו מצפים ליועצות נוספות המוכנות להשקיע מזמנן ולהשפיע.

הצטרפו לאגודת היועצים. רק אגודה חזקה יכולה להוביל שינוי. חברוּת באגודה מאפשרת לך לתרום לעצמך כאיש מקצוע !
פרסומים בתשלום, על אחריות המפרסם:
ת.ד. 382 גבעתיים 53103 E mail: aguda.yoatzim@gmail.com
כתובת האתר: aguda-yoatzim.org.il/
להצטרפות לרשימת התפוצה להסרה מרשימת התפוצה